sobota, 11 stycznia 2014

Balsam Dove

Balsam DOVE

Balsam Dove indulgent nourishment body lotion with shea butter- długa nazwa :) kupiłam go na jakiejś promocji w Drogerii Natura za 14 zł.Pojemność jego to 400 ml. Jeśli chodzi o balsamy do ciała to najczęściej używam tych właśnie z Dove, bo uważam,że są najlepsze.Balsam ten zawiera unikalną formułę Deep Care Complex oraz masło shea.

Balsam Dove odżywia such ą skórę , dzięki ekstraktu z masła shea . Masło shea jest bogate w witaminy A i E, które sprawiają, że skóra po jego zastosowaniu jest gładka, dobrze nawilżona i pokryta zabezpieczającym lipidowym filmem. Balsam zawiera Deep Care Complex, bogaty w kwas tłuszczowy omega-6, który chroni i wzmacnia lipidy cementu międzykomórkowego warstwy rogowej naskórka. Dzięki unikalnej kompozycji składników balsam skutecznie nawilża oraz odżywia skórę. 

Nowe opakowania balsamów i kremów Dove utrzymane są w jednolitej, białej kolorystyce. Nowoczesny i elegancki kształt opakowania podkreśla innowacyjną technologię zawartą w balsamach. Opakowanie można stawiać na korku, co pozwoli na efektywniejsze zużywanie produktu. 
Nowa formuła Deep Care Complex zawiera składniki odżywcze i nawilżające identyczne z naturalnie występującymi w skórze, znane z korzystnego wpływu na procesy biologiczne na poziomie naskórka:
• CLA (sprzężony kwas linolowy) pomaga poprawiać właściwości barierowe skóry.
• Olejek ze słonecznika jest źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 6.
• Aminokwasy wbudowane w NMF (naturalny czynnik nawilżający skóry) m.in. kwas mlekowy i kolagen utrzymują prawidłowe nawilżenie  skóry i nadają jej miękkość.
• Humektanty np. glicerol odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry, procesów złuszczania i funkcji barierowych naskórka.

Stosując go przez 10 dni twoja skóra, będzie dostatecznie odżywiona i nawilżona. Co zauważymy już po pierwszym zastosowaniu, bo skóra będzie miękka i gładka jak " pupcia niemowlaka" . :-)


Cudownie nawilża, szybko się wchłania, konsystencja raczej gęsta ale dobrze się go rozprowadza. Zapach jak dla mnie idealny na zimę,przyjemny i delikatny.Balsam bardzo wydajny od prawie dwóch miesięcy go używam razem z moim chłopakiem  i jeszcze  jest go sporo. Fakt chłopak używa, jak mu robię masaż pleców, i bardzo go sobie chwali za nawilżenie ,szybkość wchłaniania dzięki czemu mu się ubrania nie brudzą. :-). Dobry dla skóry wrażliwej.
Jedyny minus: regularna cena dość wysoka a rzadko można trafić go w promocji   Regularna cena to ok.20 zł.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz