piątek, 29 listopada 2013

Mat na pazurkach!!

Bez względu na to, czy na ustach masz wampirzą czerwień, czy tez subtelny beż powinien im towarzyszyć matowy manikiur.Jednak bez obaw mam dobre wiadomości nie musicie kupować nowych matowych lakierów jeśli w swojej kolekcji macie tylko takie z połyskiem,lśniące i mieniące się jak gwiazdki na niebie. Możecie ich używać tylko na koniec musicie przeciągnąć paznokcie matowym top coat-em. Pamiętajcie nie od razu zobaczycie efekt matowych pazurków, ale nie nakładaj drugiej warstwy topu. Zazwyczaj lakier matowieje, gdy paznokcie w zupełności wyschnie. Ja osobiście polecam top coat matowy firmy Virtual

dobry jest również matte effect top coat  z firmy my secret,matt top coat firmy Lovly i ostani dobry top coat matt od Pierre Renne ceny są porównywalne około 10 zł.
Jeśli jednak nie chcecie wydawać pieniążków na top coat-y można matowy efekt na pazurkach uzyskać domowymi sposobami:
1-Użyj Polerki-Paradoksalnie najpierw musisz wypolerować paznokcie. To je wygładzi, bo matowe lakiery nie lubią nierówności . Paznokcie wykończ zwykłym topem i zaczekaj, aż całkowicie wyschnie. Potem weź pilnik do polerowania pazurków i chropowatą stroną  delikatnie usuń połysk z płytek
2-Dodaj Pary- jeśli nie masz matowego topu ani lakieru, a opcja ze ścieraniem każdej płytki wydaje ci się zbyt pracochłonna wypróbuj inny sposób. Podgrzej wodę i potrzymaj 3-4 sekundy swoje świeżo pomalowane paznokcie nad parą  ( pamiętaj jednak by nie był to wrzątek bo się poparzysz). Od razu przestaną błyszczeć.
3-Polerowanie ani gorąca woda Was nie przekonały doprawcie je jak prawdziwe panie domu Mąką.
Zabawcie się w małego chemika.Wlej około 10 kropli lakieru do papierowego kubeczka a potem dodaj do tego szczyptę mąki KUKURYDZIANEJ.Wymieszaj i nałóż jako ostatnią warstwę lub bezpośrednio na bazę.Uzyskasz idealny, chropowaty mat. A o to kilka matowych przykładów z wykorzystaniem zapomnianych tasiemek:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz