poniedziałek, 9 czerwca 2014

Pytanie do....?

Witam,dzisiejszym postem rozpoczynam nową serię zatytułowana Pytanie do ...? Będę tu odpowiadać na wasze pytania z zakresu kosmetyki,wizażu i stylizacji paznokci.
Dzisiaj coś na temat paznokci.

O czym warto pamiętać robić manicure?

1. Czy częste piłowanie paznokci sprawi,że paznokcie będą rosły szybciej?

Jest to NIEPRAWDA.Przycinanie ich nie ma wpływu na ich wzrost.Zależy to powiem od diety,uwarunkowań genetycznych czy sposobu pielęgnacji2.Czy paznokcie należy najlepiej obcinać lub piłować po kąpieli?

To PRAWDA. Tuż po kąpieli paznokcie są miękkie i łatwo poddają się piłowaniu lub obcinaniu.
3. Czy to prawda ,że moczenie paznokci w wodzie z cytryną pomaga w leczeniu przebarwień?

PRAWDA. Taka "kąpiel" sprawia,że płytka staje się jaśniejsza.


4. Malowanie paznokci ciemnym kolorem sprawia,że żółkną?

PRAWDA.Taki efekt uzyskamy,jeśli wcześniej nie pomalujemy płytki bezbarwną emalią(lakier podkładowy,odżywka).Ciemny lakier odbarwia paznokcie, zwłaszcza gdy jest pozostawiony na nich zbyt długo,dlatego zalecane jest używanie podkładów pod lakier.


5.Koleżanka powiedziała mi,żebym nie usuwała skórek przy paznokciach bo wtedy stają się one twardsze.Czy to prawda?

Jest to NIE PRAWDA. Jeśli stosujemy do tego specjalny preparat zmiękczający a następnie usuwamy skórki drewnianą szpatułką ,nie ma takiego ryzyk.Jednak gdy wycinamy je nożyczkami lub cążkami ryzykujemy natomiast nie tylko infekcję, ale i powstanie bolesnych "zadziorków".6.Czy dobrze robię,że wcieram oliwkę w skórki i paznokcie? Czy mi się dzięki temu one wzmocnią(paznokcie)?

PRAWDA. Wcieranie oliwki wzmacnia paznokcie , i nie tylko je regeneruje,ale i silnie nabłyszcza i pomaga odbudować mikrouszkodzenia.Wcieraj dalej!7.Czy to prawda,że polerka używana zbyt często niszczy płytkę paznokcia?
Tak to PRAWDA. Zalecane jest,wiec jej rozważne używanie.Ścieranie wierzchniej warstwy,choć wyrównuje powierzchnie płytki,wykonywanie zbyt często sprawia,że paznokcie,stają się cienkie,kruche i bardziej podatne na łamanie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz