poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Cera naczynkowa

Cera Naczynkowa

Cera naczynkowa  charakteryzuję się rumieńcami, pajączkami, i jest często podrażniona, przyczyną ich są zbyt rozszerzone naczynia krwionośne. O taka cerę należy bardzo dobrze dbać. Coraz częściej pojawia się ona u kobiet po 30 roku życia wtedy to u kobiet spada poziom kolagenu. Nasz pogoda sprzyja również rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Ponieważ żyjemy w takiej a nie innej strefie klimatycznej nasza skóra narażona jest często na szok termiczny te ciągłe wahania temperatur niekorzystnie na nią wpływają. Raz jest temperatura +30 stopni a potem spada do 10-15 stopni jak i nie mniej czasami.Wiatr, mróz też nam nie pomagają. Szczególnie kobiety cierpią zimą gdy wychodzimy z ciepłego mieszkania na mróz, jest to nie lada wyzwanie dla naszej skóry, najczęściej kończy się to uczuciem szczypania i zaczerwienionych policzków. Dlatego kupując kosmetyki pamiętajmy by były one przeznaczone specjalnie dla cery naczynkowej. Powinny łagodzić podrażnienia ( ja polecam też stosowanie wody termalnej),powinny zawierać substancje wzmacniające naczynia krwionośne m.in. rutynę,wyciągi z arnika górskiego czy miłorzębu japońskiego,oczaru,kasztanowca,mirtu. Wychodząc na słońce pamiętajmy o filtrze niech to będzie przynajmniej ta 15. Teraz nie ma jakiegoś większego problemu ponieważ wiele podkładów zawierają filtry 15 a im większy tym lepsza ochrona. Powinnyśmy zrezygnować również z peelingów ziarnistych i zamienić je na peelingi enzymatyczne.Natomiast gdy wychodzimy na mróz zabezpieczajmy twarz tłustymi kremami. W naszej diecie unikajmy ostrych potraw a nieszczędzmy sobie witamy C,PP i B2.  Poniżej podaję kilka sposobów na domowe maseczki co cery naczynkowej.
Delikatna maseczka twarożkowa.
  • 1 łyżka twarogu
  • 1 łyżka tłustej śmietany
Składniki wymieszać na papkę i pozostawić na twarzy na 15 minut po czym zmyć ciepłą wodą.


Łagodząca maseczka rumiankowa
  • 1 łyżka suszu rumiankowego
  • 1 łyżka zmielonego siemienia lnianego
  • 1 łyżka oliwy(najlepiej z oliwek)
Susz rumiankowy połączyć z siemieniem, zalać wrzątkiem i odstawić do do ostygnięcia. Odcedzić , wymieszać z oliwą. Nałożyć na twarz po 15 minutach spłukać ciepłą wodą.


Orzeźwiająca maseczka miętowa
  • 2 łyżki zmielonego siemienia lnianego
  • 2 łyżki mięty
Siemię zalać wrzątkiem i odstawić do ostygnięcia. Miętę zaparzyć, po 20 minutach odcedzić. Wymieszać siemię  i miętę.i jeszcze ciepłą papkę nałożyć na twarz a po 15 minutach spłukać ciepłą wodą.
Maseczka likwidująca rumieńce
  • 1/2 szklanki miłorzębu japońskiego lub 1 torebka
  • 2 szklanki wody
Susz gotować w wodzie przez ok. 15 minut. Kiedy ostygnie maczać w naparze waciki kosmetyczne i przykładać do twarzy, pozostawiając okład na policzkach  na 10-15 minut.
SOS
Sok z pora łagodzi podrażnienia.
Borówka Czarna zawiera dużo witaminy C,wzmacnia również włosowate naczynia krwionośne  i działa przeciwzapalnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz